Filmowe panoramy sferyczne z drona
GMINA DRAWNO
Zapraszamy!

SOŁECTWA GMINY DRAWNO Z DRONA

Drawno – gmina miejsko-wiejska położona w województwie zachodniopomorskim we wschodniej części powiatu choszczeńskiego. Przez gminę przepływa rzeka Drawa. Na południe od Drawna wzdłuż niej wytyczony został fragment Drawieńskiego Parku Narodowego.

Kanał: Drawno

Metryczka

  • Widownia: 22560
  • Produkcja: AlfaTV 2016
  • Zdjęcia: Bartosz Semanycz
  • Montaż: Grzegorz Lickiewicz
  • Realizacja: Ryszard Sielicki

Opis

Żółwino (niem. Hassendorf) – wieś sołecka w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie choszczeńskim, w gminie Drawno. W latach 1945-54 siedziba gminy Żółwino. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa gorzowskiego. W roku 2007 wieś liczyła 69 mieszkańców.

Trzebuń – jezioro w woj. zachodniopomorskim, w pow. choszczeńskim, w gminie Drawno, leżące na terenie Równiny Drawskiej.

Powierzchnia zwierciadła wody według różnych źródeł wynosi od 129,0 ha do 136,2 ha. Zwierciadło wody położone jest na wysokości 80,9 m n.p.m. Średnia głębokość jeziora wynosi 9,2 m, natomiast głębokość maksymalna 20,0 m.

Dopływ wody do jeziora zapewniony jest głównie kanałem z Jeziora Pańskiego. Z jeziora wypływa niewielka rzeka Trzebuńkastanowiąca bezpośredni dopływ pobliskiej rzeki Drawy. Na południe od jeziora przebiega droga krajowa nr 10, a także linia kolejowa Stargard – Piła.

Na północnym brzegu jeziora z we wsi Jaworze znajdował się Wojskowy Dom Wypoczynkowy „Wilga”, w którym internowano opozycjonistów w czasie stanu wojennego.

Nazwę Trzebuń wprowadzono urzędowo w 1949 roku, zastępując poprzednią niemiecką nazwę Trabun See

źródło: wikipedia.org


Skomentuj na Facebooku

Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za treści komentarzy dodanych na stronie.

Redakcja portalu Polska Telewizja Internetowa nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników.

Komentarze

GMINA DRAWNO 360°

Kliknij, przytrzymaj przycisk i przesuń myszkę, aby podziwiać widoki lotnicze.
Kliknij na ikonę kamery, aby zobaczyć film z lotu ptaka!

Sołectwa Gminy Drawno z drona

Kliknij na znacznik na mapie, aby zobaczyć film z lotu ptaka