Filmowe panoramy sferyczne z drona
GMINA WARNICE
Zapraszamy!

SOŁECTWA GMINY WARNICE Z DRONA

Warnice – gmina wiejska w zachodniej części województwa zachodniopomorskiego, w powiecie pyrzyckim. Siedzibą gminy jest wieś Warnice. Jej obszar zajmuje 86 km2 i jest zamieszkiwany przez ponad 3500 mieszkańców.

Kanał: Warnice

Metryczka

  • Widownia: 8930
  • Produkcja: AlfaTV 2017
  • Zdjęcia: Bartosz Semanycz
  • Montaż: Grzegorz Lickiewicz
  • Realizacja: Grzegorz Lickiewicz

Opis

Kłęby (niem. Klemmen) – wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie pyrzyckim, w gminie Warnice.

W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa szczecińskiego.

Wzmianki o wsi Clembe pojawiają się w źródłach historycznych od 1235 r. W XV w. lenno rodziny Boke(Boeke) tj. wieś Kłęby podzielona była na wieś chłopską i dobro rycerskie. W roku 1628 znajdowało się tu 40 gospodarstw chłopskich, karczma, kuźnia, owczarnia i piekarnia. Do roku 1517 była ona własnością m.in. rodzin Billerbeck, Hindenburg. Od 1517 r. do początków XX wieku wieś była w posiadaniu rodziny Schöning, później majątek dzierżawiła cukrownia w Kluczewie koło Stargardu. W tym czasie we wsi było 8 pełno rolnych gospodarstw (w tym gospodarstwo kościelne) i kilka mniejszych. We wsi znajdował się kościół, który spłonął w 1821 r., później wybudowano nową, bezstylową świątynię.

Jednostki II Armii Pancernej wkroczyły do Kłębów w dniu 9 lutego 1945 roku. Wieś i należące do niej grunty rolne zostały podzielone pomiędzy osadników, przybyłych głównie z centralnej Polski. Kościół i dwór rozebrano.

źródło: wikipedia.org


Skomentuj na Facebooku

Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za treści komentarzy dodanych na stronie.

Redakcja portalu Polska Telewizja Internetowa nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników.

Komentarze

GMINA Warnice 360°

Kliknij, przytrzymaj przycisk i przesuń myszkę, aby podziwiać widoki lotnicze.
Kliknij na ikonę kamery, aby zobaczyć film z lotu ptaka!

Sołectwa Gminy Warnice z drona

Kliknij na znacznik na mapie, aby zobaczyć film z lotu ptaka