Filmowe panoramy sferyczne z drona
GMINA MIESZKOWICE
Zapraszamy!

SOŁECTWA GMINY MIESZKOWICE Z DRONA

Mieszkowice – gmina miejsko-wiejska w zachodniej części województwa zachodniopomorskiego, w powiecie gryfińskim. W północno-zachodniej części znajduje się Cedyński Park Krajobrazowy wraz z rezerwatem Jeziora Siegniewskie. Południowo-zachodni kraniec gminy zajmuje fragment Parku Krajobrazowego Ujście Warty.

Kanał: Mieszkowice

Metryczka

  • Widownia: 5840
  • Produkcja: AlfaTV 2017
  • Zdjęcia: Bartosz Semanycz
  • Montaż: Grzegorz Lickiewicz
  • Realizacja: Ryszard Sielicki

Opis

Zielin – wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfińskim, w gminie Mieszkowice. Według danych z 2010 liczyła 704 mieszkańców.

Wieś prawdopodobnie o rodowodzie słowiańskim, znajdowała się od ok. 1250 na terytorium powstałej Nowej Marchii. Pierwsza wzmianka pochodzi z 1334, od XIV w. do 1765 wieś należała do rodu von der Marwitz; istniały tu dwa majątki, które w późniejszych latach kilkukrotnie zmieniały właścicieli. Od 1945 miejscowość leży w granicach Polski.

We wsi znajduje się kościół z ciosów granitowych z 2 połowy XIII w., z barokową wieżą z 1704; wewnątrz trójkondygnacyjny barokowy ołtarz z 1614 rzeźbiony w drewnie oraz ambona z 1692. Barokowy pałac z XVIII w. użytkowany jest obecnie przez szkołę podstawową.

Od 1996 roku we wschodniej części obszaru gminy Mieszkowice eksploatowane jest złoże ropy naftowej i gazu ziemnego „Zielin”.

źródło: wikipedia.org, mieszkowice.pl


Skomentuj na Facebooku

Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za treści komentarzy dodanych na stronie.

Redakcja portalu Polska Telewizja Internetowa nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników.

Komentarze

GMINA Mieszkowice 360°

Kliknij, przytrzymaj przycisk i przesuń myszkę, aby podziwiać widoki lotnicze.
Kliknij na ikonę kamery, aby zobaczyć film z lotu ptaka!

Sołectwa Gminy Mieszkowice z drona

Kliknij na znacznik na mapie, aby zobaczyć film z lotu ptaka