Filmowe panoramy sferyczne z drona
GMINA MIESZKOWICE
Zapraszamy!

SOŁECTWA GMINY MIESZKOWICE Z DRONA

Mieszkowice – gmina miejsko-wiejska w zachodniej części województwa zachodniopomorskiego, w powiecie gryfińskim. W północno-zachodniej części znajduje się Cedyński Park Krajobrazowy wraz z rezerwatem Jeziora Siegniewskie. Południowo-zachodni kraniec gminy zajmuje fragment Parku Krajobrazowego Ujście Warty.

Kanał: Mieszkowice

Metryczka

  • Widownia: 5601
  • Produkcja: AlfaTV 2017
  • Zdjęcia: Bartosz Semanycz
  • Montaż: Grzegorz Lickiewicz
  • Realizacja: Ryszard Sielicki

Opis

Sitno – wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfińskim, w gminie Mieszkowice, w sołectwie Troszyn. Według danych z 2010 liczyła 212 mieszkańców.

Miejscowość znajdowała się od około 1250 na terytorium powstałej Nowej Marchii. Pierwsza wzmianka z 1337, w latach 1426-1784 wieś należała do rodu von Sydow, który wybudował tu pałac w 1. połowie XVIII w. (obecnie nie istnieje); w późniejszych latach kilkukrotnie zmieniała właścicieli. Od 1945 leży w granicach Polski.

We wsi znajduje się kościół z połowy XIX w., murowany z kamienia łupanego oraz z cegły, z dwukondygnacyjną wieżą zwieńczoną hełmem.

źródło: wikipedia.org, mieszkowice.pl


Skomentuj na Facebooku

Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za treści komentarzy dodanych na stronie.

Redakcja portalu Polska Telewizja Internetowa nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników.

Komentarze

GMINA Mieszkowice 360°

Kliknij, przytrzymaj przycisk i przesuń myszkę, aby podziwiać widoki lotnicze.
Kliknij na ikonę kamery, aby zobaczyć film z lotu ptaka!

Sołectwa Gminy Mieszkowice z drona

Kliknij na znacznik na mapie, aby zobaczyć film z lotu ptaka